Náš tým

Tereza Hudečková

Tereza Hudečková-koordinátor

Před šesti lety jsme se s manželem Lukášem přestěhovali z města do Staré Vsi nad Ondřejnicí. Před domem máme kravín, na pravé straně slepičárnu a za domem obrovská pole. Takže ideální místo pro naše tři děti Václava, Kryštofa, Rozárku a našeho ridgebacka Huga.

Před čtyřmi lety, jsem začali řešit, kde dáme Vašíka do školky. Na tři dny v týdnu jsme zvolili lesní školku Bezinka v Palkovicích a na dva zbývající dny  klasickou mateřskou školku. Tento model  nám vydržel asi dva měsíce a poté byla jasnou volbou Bezinka. Přece jen trávit většinu času venku vyhrálo u Vašíka na plné čáře.

Právě Bezinka mi byla obrovskou inspirací při budování školky.  A celému týmu kolem Ivy Cvikové patří velké díky za pomoc při vzniku Mraveniště.

Jarmila Kozlová - ředitelka

Jarmila Kozlová – ředitelka

Jsem mámou dvou dcer a aktuálně šesti vnoučat. Tuším však, že počet vnoučat ještě není konečný :-) ). Žiji v rodinném domku na vesnici, mám ráda přírodu a miluji cestování. Když před několika lety přišly dcery s myšlenou založit lesní školku, byla jsem nadšená. Vidět děti vyrůstat v přírodě a vnímat všemi smysly je pro ně tak přirozené. Věřím, že pobyt venku je pro děti skvělou volbou a správným krokem při vstupu do života

 

Lucie Schaumannová-průvodce

Lucie Schaumannová-průvodce

.

Šel takhle jednou starý indiánský náčelník do lesa pro bylinky na čaj a vtom šlápl do mraveniště. Opatrně dal nohu zpět, prohlédl si obtisk stopy v mraveništi a začal z ní věštit. Jeho věštba byla opravdu podivná.. „V červnu roku 1984 se do rodu Schaumannů narodí další přírůstek, dcera, kterou rodiče pojmenují Lucie. Bude tvrdohlavá, v osmi měsících jí narostou dva spodní zuby a v 11 měsících se naučí chodit. Jakmile se jednou rozběhne, už se těžko zastaví. Školkou proběhne stejně rychle jako základní školou. Po proklopýtaní gymnáziem trochu zpomalí na Ostravské Univerzitě, kde si po předchozím působení ve skautském oddíle s dětmi vybere magisterský obor „Vychovatelství“. V rámci praxe zažije práci v nejrůznějších státních institucích a okusí si tak, co obnáší práce s dětmi nejrůznějsího věku, zaměření, postižení, potenciálu i povahy. Od mateřské školky až po výchovné ústavy. Pravému významu slova „výchova“ porozumí teprve až ve třiceti letech po narození prvního syna, kterého pojmenuje Hanys. Ten jí přivede k zájmu hlouběji se zajímat o přístup plně respektující dětskou duši a vše s tím spojené. Že je příroda tím nejpřirozenějším a nejpodnětnějším prostředím zjistí Lucka už jako malá. I přesto že první třetinu života bude žít ve městě, bude všechny víkendy trávit na výpravách. Lesní školka se tak automaticky stane jediným smysluplným zaměstnáním. Až na lesní školu, která přijde pár let po fungování v lesní školce…“

A představte si, vše se do puntíku vyplnilo… :-)

 

received_296427210690811

Pavel Malinka- průvodce

Nikdy nevíme, kolik budoucích generálních ředitelů, světoznámých umělců, modelek, hudebníků, sportovců, či geniálních vynálezců se v kolektivu dětí může nacházet.  Poskytnout jim inspirativní a bezpečné zázemí přirozeného přírodního prostředí  v jejich raném stádiu nadcházející cesty a nemařit v zárodku jejich talent, je jedním z našich cílů :-).

  Původní vzdělání stavebního zaměření mě logicky kvalifikuje na předního odborníka – konzultanta na pískovišti. Nemenší měrou bude jistě přínosem poměrný řemeslný um, při výrobě pomůcek k hraní a tvoření. Slabší výkony ve zpěvu, se snažím nahradit jeho upřímnou procítěností. V oblasti praktické péče čerpám zkušenosti z let práce s dětmi s postižením, jako osobní asistent a asistent koordinátor integračních aktivit. Doposud se jako národní rozhodčí zúčastňuji turnajů republikové ligy v bocci (paralympijský sport pro lidi s postižením, podobný hře petanque). Léty utříděné morální hodnoty, mohou být zárukou respektujícího přístupu k našim malým svěřencům.    .. Jo a ještě solidně imituji Sus scrofa. Tedy Prase divoké, že… :-).

 

Věrka Mutová-průvodce

Věrka Mutová-průvodce

Jmenuji se Věrka a jsem maminkou dvouletého syna. Miluji přírodu a  již od svého dospívání jsem se svém volném čase věnovala práci s dětmi. Studovala jsem na přírodověděcké fakultě. Sbírala jsem pracovní zkušenosti a to nejen ve školství. Přistěhovala jsem se  za manželem z jižní Moravy a po narození Matyáška jsem začala hledat možnosti, kde a jak budeme trávit volný čas, mimo město, v přírodě, která dětem nabízí podnětné prostředí a svobodu. Vrátila jsem se ke studiu pedagogiky, zajímám se o jiné systémy výchovy a vzdělávání, snažím se pro sebe i svého syna najít smysluplný směr, který nás bude naplňovat a bavit. Mraveniště je tak místem pro individuální rozvoj a zkušenost, jež je cenná a nepřenositelná. Sledovat nadšení, hru i prosté bytí dětí, je pro mě prací i radostí.